Treść artykułu

Grupa ludzi prowadzi dyskusję podczas spotkania. Wszyscy siedzą przy biurku zastawionym kawą i notatkami.

Samorządy szkolą się online

26 listopada 2020 r. (czwartek) w godz. 11.00–12.30 na platformie ZOOM odbędzie się szkolenie online dla służb samorządowych ze Wschodniego Mazowsza – starostów, burmistrzów, pracowników ośrodków pomocy społecznej, specjalistów w urzędach. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie szkolenia w projekcie „Widzimy nie tylko oczami” są organizowane w formie zdalnej.

Mimo coraz większej świadomości społecznej dotyczącej problemów osób niewidomych i słabowidzących, dla wielu z nich wizyta w urzędzie wciąż jest stresującym doświadczeniem. A przecież Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nakłada na podmioty publiczne określone obowiązki w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej czy informacyjno-komunikacyjnej, a także obliguje do powołania koordynatora dostępności. Dlatego podczas szkolenia nasi specjaliści przekażą pracownikom samorządowym najlepsze praktyki, standardy i przykłady modelowej obsługi interesantów z dysfunkcją wzroku.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału do 25 listopada br. Zgłoszenie należy wysłać elektronicznie na adres: pzn@pzn.org.pl. Wszelkie szczegóły dotyczące spotkania, w tym link do transmisji, zostaną przekazane uczestnikom indywidualnie na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dwa logotypy umieszczone obok siebie. Po lewej stronie logo Marki Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Na białym tle zielony napis Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Po lewej stronie prostokąt obramowany zielonym kolorem, w którego wpisują się kolejno półokręgi: biały, zielony, biały, a kończy je zielona kropka. Obok, po prawej stronie logotyp Marki Mazowsze. Na białym tle znajduje się czerwony napis Mazowsze. Litera M przypomina serce. Poniżej dopisek serce Polski.

Pliki do pobrania