Treść artykułu

Sala szkoleniowa. Na stole leżą pomoce optyczne. Uczestnicy szkolenia oglądają je i sprawdzają, w jaki sposób działają.

Szkoleniowo w Ostrowi Mazowieckiej

7 września w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się kolejne szkolenie grupowe pt. „Słabowidzącym i niewidomym radzimy”, organizowane w ramach projektu „Widzimy nie tylko oczami”. Były to czterogodzinne zajęcia z zakresu rehabilitacji podstawowej. Wzięło w nich udział 19 osób.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali pomoce optyczne, a także sprzęty i technologie ułatwiające codzienne czynności. Dowiedzieli się też, do jakich placówek i instytucji mogą udać się po pomoc. Była to również świetna okazja do wymiany doświadczeń, i na pewno nie ostatnia! Jeśli komuś nie udało się dotrzeć do Centrum Dialogu Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej, nic straconego – zapraszamy na kolejne szkolenia, najbliższe już 5 października 2020 r. o godz. 11.00.

Uwaga! Do uczestnictwa w zajęciach nie jest potrzebne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek. Czas trwania szkolenia: 4 godziny.

Terminy szkoleń w październiku:

Daty: 5, 19 października 2020 w godzinach 11.00–15.00
Miejsce: Centrum Dialogu Społecznego, Ostrów Mazowiecka, ul. Partyzantów 7A

Uwaga! Zainteresowana osoba może wybrać tylko jedno z zaproponowanych spotkań.

Zapisy po numerem telefonu: 22 887 60 86, można też przesłać zgłoszenie na adres: pzn@pzn.org.pl

Spotkania będą zorganizowane z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania maseczek.

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dwa logotypy umieszczone obok siebie. Po lewej stronie logo Marki Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Na białym tle zielony napis Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Po lewej stronie prostokąt obramowany zielonym kolorem, w którego wpisują się kolejno półokręgi: biały, zielony, biały, a kończy je zielona kropka. Obok, po prawej stronie logotyp Marki Mazowsze. Na białym tle znajduje się czerwony napis Mazowsze. Litera M przypomina serce. Poniżej dopisek serce Polski.