Treść artykułu

Zaczynamy!

4 maja 2020 r. rozpoczęliśmy realizację nowego projektu „Widzimy nie tylko oczami”. Na ten cel Instytut Tyflologiczny otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie prowadzimy rekrutację oraz promujemy projekt na terenie powiatów Wschodniego Mazowsza we współpracy z samorządami.

Chcemy dotrzeć do osób, które z powodu różnych schorzeń wzroku tracą sprawność w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak: czytanie, gotowanie, poruszanie się poza miejscem zamieszkania czy korzystanie ze smartfonów. Wiemy, że najtrudniej jest mieszkańcom wsi i małych miejscowości, gdzie często brakuje specjalistycznego wsparcia. Dlatego do projektu zapraszamy dorosłe osoby tracące wzrok z powiatów Wschodniego Mazowsza: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego i wołomińskiego.

Czego można się nauczyć dzięki udziale w naszym projekcie? Między innymi wykonywania codziennych czynności metodami bezwzrokowymi, bezpiecznego i samodzielnego poruszania się czy korzystania z nowoczesnych technologii komputerowych. Oferujemy także wsparcie psychologiczne.

Dla sprawnej organizacji szkoleń utworzyliśmy Punkt Koordynowanego Wsparcia (PKW), który mieści się w Kole PZN w Siedlcach:

  • ul. Błonie 11, tel. 25 644 78 84,
  • czynny w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 9.00-14.00.

Szkolenia mogą odbywać się także bliżej miejsca zamieszkania uczestników. Więcej w zakładce Dla pacjentów.

Zgłoszenia do projektu pod numerem infolinii 22 887 60 86 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.